DOFINANSOWANIE NA PANELE FOTOWOLTAICZNE

Program MÓJ PRĄD Jelenia Góra

Rząd uruchomił program „Mój prąd”, w ramach którego rozdane zostanie 200 tys. zł w ramach dofinansowania do paneli fotowoltaicznych. Prywatni odbiorcy energii elektrycznej mają możliwość otrzymać dotację max do 50 proc. wartości instalacji fotowoltaicznej, jednak nie więcej niż 5 tys.

Program został zaplanowany na lata 2019-2024 lub do wyczerpania funduszy i obejmie instalacje solarne o mocach od 2 do 10 kW.

Dofinansowanie do paneli słonecznych w ramach programu „Mój prąd” może pokryć koszty instalacji fotowoltaicznych poniesione od 23 lipca 2019 roku. Samo rozpoczęcie przyjmowania wniosków planowane jest na koniec sierpnia / początek września 2019.
 
Dotacje z programu „Mój prąd” wypłacane mają zostać po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, najprawdopodobniej jeszcze przed końcem września.

Dotacja na panele słoneczne

Obecnie możliwe jest uzyskanie dotacji oraz dofinansowania na:

panele słoneczne, panele fotowoltaiczne,
solary, kolektory słoneczne,
kompletne instalacje solarne.

W roku 2017 roku ruszył ogólnopolski program dotacyjny. Mogą skorzystać z niego osoby, które chcą zainwestować w instalacje fotowoltaiczne.

Wytyczne:

– dotacja w wysokości 30% lub preferencyjna pożyczka ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ,

– oprocentowanie pożyczki/kredytu wynosi zaledwie 1%,

– maksymalny okres finansowania to 15 lat,

– wsparcie finansowe mogą uzyskać przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu paneli i kolektorów fotowoltaicznych do istniejących lub będących w budowie budynków mieszkalnych,

– oferta kierowana jest do osób fizycznych,

– dotacje dotyczą instalacji o mocy do 40 kWp

W pierwszej kolejności starania się o dotacje na panele słoneczne zachęcamy do kontaktu z Nami przez poniższy formularz i skierowanie do Nas wszelkich pytań i wątpliwości: